Temeli Dualarla Atıldı

Eynesil Aralık Köyü 'ne yapılacak olan Merkez Camii inşaatının temel atma töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi

Haberi Paylas: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Kategori  Kategori : Yöresel / Tanıtım
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1404
Tarih  Tarih : 20 Eylül 2015 17:13

Yeni caminin yapımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Eynesil Aralık Köyü Merkez Cami Yaptırma Yaşatma Derneği üyelerinden Aziz Torçuk, Aralık Köyü yaklaşık 700 haneli bir köydür. Köyde Merkezde (Keleşli Mah.) bulunan Cami ile Toplamda 4 Camimiz mevcuttur.  Cuma, Cenaze ve Bayram Namazlarında Mevcut Merkez Camimiz yetersiz kalıyordu. Son yıllarda Caminin Bakıma ve onarıma da ihtiyacı vardır. Tuvaletleri, şadırvanı uygunsuz da olduğunda Merkezde oluşu nedeniyle Camiye ihtiyaç doğmuştur. Projesi Mimar Ali Bahat tarafından çizilen Cami yaklaşık 17 x 12 metre toplamda 277 M2 olacak ve 500 kişi kapalı alanda namaz kılma imkanı olacaktır.

Eynesil Aralık Köyü Merkez Cami Yaptırma Yaşatma Derneği öncülüğünde hayırsever vatandaşların desteği ile yapımı sürdürülecek proje sayesinde Aralık Köyü’nün Camii ihtiyacının giderilmesi hedefleniyor. Caminin yapımı için hayırsever vatandaşlardan yardım da beklediklerini kaydeden Torçuk” yardımın büyüğü küçüğü olmaz ve bir tuğla bile hayra sebeptir” diye konuştu.

Temel atma törenine Görele Belediye Başkanı Tolga Erener;  Eynesil Kaymakamı Yılmaz KURT, Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Kamil Cansız,  Eynesil Müftüsü Osman Harbi, İlçe Emniyet Amiri Turgay Kovancı, İlçe Jandarma Komutanı İsa Şen ve çok sayıda siyasi parti temsilcileri, bürokrat, şube müdürü, STK temsilcileri ve Eynesil Araklık Köylü vatandaşlar katıldı.


Fikret BODUR-www.eynesilajans.com

Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Yöresel / Tanıtım

En Çok Okunan Haberler

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi