Örenkayalılar Alkışı Hak Ettiler

Tirebolu Örenkaya köylüleri çevre adına duyarlı bir davranış sergileyerek, köylerindeki dere yatakları, yol kenarları

Haberi Paylas: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Kategori  Kategori : Toplum / Yaşam
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 601
Tarih  Tarih : 14 Temmuz 2017 12:58

ve cami etrafı ve karayolu kenarında bulunan mahallede çöp topladılar. Gösterdikleri bu duyarlı davranış kamuoyunda takdir topladı.

Özellikle gençlerin öncülük ettiği çalışmada bütün köyü ve köylerinden geçen Tirebolu-Torul yolunu da tarayan köylüler akıllara zarar verecek çoklukta çöp topladılar. Köylerinde bulunan tarihi Bedrama Kalesi ve çevresinde de mıntıka temizliği yapan köylüler bu duyarlılığın devam edeceğini belirttiler. "Herkesin bu konuda duyarlı olması ve kimsenin atıklarını rast gele çevreye atmamaları gerektiğini" ifade eden Örenkayalılar bu konuda harika bir davranış ile çevre köylere de örnek oldular.

Aslında çevrecilik anlamında sınıf atlayamadığımızın da resmini çeken bu hassas insanlar yalnızca kendi köylerini değil dere yataklarını, obuzları, sahillerimizi, yaylalarımızı işaret ederek artık çevreyi kirletme konusunda geç kalınmamasını belirttiler. “Bilhassa dere yatakları ve yaylalardaki piknikçilerin bıraktıkları çöpler yürek sızlatmaktadır. Bir örnek gerekirse Kümbet yaylasına tırlarla gidilse oradaki çöp zor toplanır. Bu çöpleri kaldırmakla yükümlü olanlardan önce o çöpleri oralarda bırakanların görevleri, medeniyet ölçüleri, en önemlisi insani kimliklerinin bir göstergesidir” dediler.

Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Toplum / Yaşam

En Çok Okunan Haberler

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi