Görele'de Ak Partili Kadınlar Fidan Dikti

Görele'de AK Parti İlçe Kadın Kolları teşkilatı 5 Haziran Dünya Çevre Günü olması dolayısıyla 30 ağaç fidanını diktiler.

Haberi Paylas: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Kategori  Kategori : Toplum / Yaşam
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 472
Tarih  Tarih : 08 Haziran 2013 12:21

AK Parti Görele Kadın Kolları Teşkilatı Devlet Hastanesi bahçesinde 5 ıhlamur ağacı ve 25 çam ağacı fidanı olmak üzere 30 tane ağaç fidanını toprakla buluşturdular.

 
 .

Burada bir açıklama yapan AK Parti Görele Kadın Kolları Başkanı Nahide Yayla, ağacın doğa için çok önemli bir unsur olduğunu söyledi.

Bir bölgenin yaşanır olması ve verimli topraklara sahip olması için ağaçlara ihtiyaç olduğunu belirten Yayla, “Dünyanın oksijen kalbi olan ağaçlar karbondioksiti alıp, kullanırlar ve oksijen olarak atmosfere geri verirler. İnsanlar yaşam için solunum yapmaya ihtiyaç duyarlar. Solunum ile oksijen alan insanlar doğaya karbondioksit verirler. İhtiyacımız olan oksijeni bize ancak ağaçlar üretebilir. Bu nedenle yaşanılır bir dünya için ormanları korumalı, ormanlara ağaç desteği sağlamalıyız. Her çevre gününü kendimize gün tayin edip, o çerçeve kapsamında doğaya en faydalı ağaç fidanları toprakla buluşturmalıyız” dedi.

Haber - Fotoğraf : Kamil YILMAZ / ÇAVUŞLU HABER


Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Toplum / Yaşam

En Çok Okunan Haberler

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi