Temeli Dualarla Atıldı

Açıklama: Eynesil Aralık Köyü 'ne yapılacak olan Merkez Camii inşaatının temel atma töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi
Kategori: Yöresel / Tanıtım
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2015
Geçerli Tarih: 18 Ocak 2021 09:18
Site: GÖRELE SES
URL: http://www.goreleses.com/gorele/haber/haber_detay.asp?haberID=11147


Yeni caminin yapımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Eynesil Aralık Köyü Merkez Cami Yaptırma Yaşatma Derneği üyelerinden Aziz Torçuk, Aralık Köyü yaklaşık 700 haneli bir köydür. Köyde Merkezde (Keleşli Mah.) bulunan Cami ile Toplamda 4 Camimiz mevcuttur.  Cuma, Cenaze ve Bayram Namazlarında Mevcut Merkez Camimiz yetersiz kalıyordu. Son yıllarda Caminin Bakıma ve onarıma da ihtiyacı vardır. Tuvaletleri, şadırvanı uygunsuz da olduğunda Merkezde oluşu nedeniyle Camiye ihtiyaç doğmuştur. Projesi Mimar Ali Bahat tarafından çizilen Cami yaklaşık 17 x 12 metre toplamda 277 M2 olacak ve 500 kişi kapalı alanda namaz kılma imkanı olacaktır.

Eynesil Aralık Köyü Merkez Cami Yaptırma Yaşatma Derneği öncülüğünde hayırsever vatandaşların desteği ile yapımı sürdürülecek proje sayesinde Aralık Köyü’nün Camii ihtiyacının giderilmesi hedefleniyor. Caminin yapımı için hayırsever vatandaşlardan yardım da beklediklerini kaydeden Torçuk” yardımın büyüğü küçüğü olmaz ve bir tuğla bile hayra sebeptir” diye konuştu.

Temel atma törenine Görele Belediye Başkanı Tolga Erener;  Eynesil Kaymakamı Yılmaz KURT, Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Kamil Cansız,  Eynesil Müftüsü Osman Harbi, İlçe Emniyet Amiri Turgay Kovancı, İlçe Jandarma Komutanı İsa Şen ve çok sayıda siyasi parti temsilcileri, bürokrat, şube müdürü, STK temsilcileri ve Eynesil Araklık Köylü vatandaşlar katıldı.


Fikret BODUR-www.eynesilajans.com